Kategorie
Pokémon

10 Najpotężniejszych legendarnych Pokemonów, na podstawie ich statystyk

W świecie Pokemonów znajduje się mnóstwo legendarnych Pokemonów. Które z nich są najsilniejsze?

Niektóre legendarne Pokemony są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych Pokemonów. Każda generacja przynosi nam nowe legendy. Które z nich są najmocniejsze? Ranking został stworzony na podstawie bazowych statystyk Pokemonów.

10. Giratina (680)

Giratina, ze swoimi statystykami : 680 (Altered), znajduje się na 10 miejscu. (Giratina ma dwie formy, Altered oraz Origin. W swojej formie Origin, jej statystyki wynoszą także 680.

9. Ho-Oh (680)

Ho-Oh zajmuje miejsce dziewiąte ze statystykami 680. Suma jego statystyk jest taka sama jak Giratiny, mimo tego statystyki obrony Ho-Oh’a są bardzo wysokie, przez co umieszcza go na miejscu lepszym niż Giratina. Co ciekawe, Ho-Oh jest pierwszym legendarnym Pokemonem który pojawił się w Anime Pokemon.

8. Mewtwo (680)

Mewtwo błędnie nazywany jest „najpotężniejszym Pokemonem”. Patrząc na jego statystyki, tak nie jest. Mewtwo zajmuje dopiero 8 miejsce w rankingu, ze swoimi statystykami 680. Może i jego statystyki nie są najlepsze, za to posiada on 2 mega formy. Jeśli Mewtwo Megaewouluje, jego statystki łącznie podniosą się do 780.

7. Rayquaza (680)

Rayquaza podobnie jak Mewtwo, posiada Megaewolucję. Jej statystyki (bez mega formy) wynoszą 680, przez co Rayquaza może pochwalić się bardzo wysokim atakiem. Gdy Rayquaza Megaewouluje, statystki podnoszą się do 780.

6. Eternatus (690)

Eternatus, dosyć nowy legendarny Pokemon z 8 generacji, zajmuje szóste miejsce w rankingu ze swoimi statystykami 690.

5. Kyurem (700)

Sam Kyurem, posiada statystki 660. Lecz gdy Kyurem połączy się z Reshiramem lub Zekromem, stanie się on Black lub White Kyuremem. Jego statystyki wtedy podniosą się do 700.

4. Zygarde (708)

Zygarde posiada 3 formy. Formę 10% (jej statystyki wynoszą 486), formę 50% (jej statystyki to 600) oraz formę 100% (której statystyki to 708).

3. Zacian (720)

Zacian, także legendarny Pokemon z Galar, zajmuje 3 miejsce w rankingu z łącznymi statystykami 720. Zacian posiada 2 formy, formę zwykłą i formę Crowned. W formie zwykłej jego statystyki wynoszą 670, a w formie Crowned 720.

2. Zamazenta (720)

Zamazenta, tak samo jak Zacian posiada statystyki 720. Zamazenta w formie Crowned może pochwalić się wysokimi statystykami obrony, przez co umieszczony został w lepszej pozycji od Zaciana.

1. Arceus (720)

W mitologi Sinnoh, Arceus uważany jest za boga Pokemonów, więc nic dziwnego że jest on na pierwszym miejscu. Mimo tego, że jego łączne statystyki (720) wynoszą tyle samo co Zaciana i Zamazenty, jego statystyki są lepiej ustawione. Każda z jego wartości wynosi 120. W tym roku otrzymamy remake Pokemon Diamond And Pearl, więc istnieje szansa że Arceus otrzyma nową formę/mega ewolucję.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s