Kategorie
LEGO Nintendo

LEGO Luigi Time! – Lego Luigi staje się rzeczywistością.

Niedawno zrobiło się bardzo głośno o LEGO Luigim… Czas trochę przyjrzeć się temu zestawowi!

W internecie możemy znaleźć dużo fanowskich wersji zestawu startowego z LEGO Luigim. Lecz niedawno, a dokładnie 5 dni temu, na chińskim Amazonie wyciekł produkt, jakim był zestaw LEGO Mario Adventures With Luigi 71387. Niedługo po opublikowaniu tego produktu, został on usunięty. Spora ilość osób zdążyła zapisać zdjęcia tego zestawu i podzielić się nimi z innymi. Dzień później, samo Nintendo potwierdziło ten zestaw i nawet opublikowało zwiastun, który dokładnie pokazywał zestaw startowy z LEGO Luigim. W tym poście dokładnie opiszę zestaw startowy z LEGO Luigim i przyjrzymy się wszystkim jego funkcjom. Miłego czytania!

Źródło: cdn.mos.cms.futurecdn.net/T8AdUuZrbntLWmDWbCsVVd.jpg

Jak będzie działał LEGO Luigi?

Na tej samej zasadzie jak LEGO Mario! Także będzie wyposażony w czytnik kodów, który pozwoli mu wykrywać różnych przeciwników i bonusy na twoim poziomie. Czy LEGO Luigi będzie miał jakieś specjalne funkcje lub kody, które odczytać będzie mógł tylko on? Własne stroje? Na te informacje musimy niestety jeszcze trochę poczekać.

Co znajduje się w zestawie startowym z Luigim?

Oprócz samego Luigiego, znajdziemy tam także 280 elementów, z których zbudować będziemy mogli:

  • nowego bossa, Boom Booma, jednego Bone Goomba, a także Pink Yoshiego, z funkcją całkiem inną niż zwykły, zielony Yoshi.
  • rurę początkową i flagę końcową. Czyli najpotrzebniejsze przedmioty, z którymi mieli już do czynienia posiadacze zestawu startowego Adventures With Mario 71630.
  • kawałek poziomu, kilka platform pozwalających zbudować mały poziom, a także ciekawą huśtawkę, pozwalającą przewrócić Boom Booma.
  • jeden blok, pozwalający wylosować przedmioty takie jak ulepszającego grzyba, 10 monet, 5 monet, gwiazdkę Super Star, oraz dodatkowe 15 sekund. Reszta trafianych przedmiotów z tego bloku to pojedyncze monety.

LEGO Luigi, będzie wykrywał nowy biom o nazwie Tower. Czy LEGO Mario będzie potrafił wykrywać funkcje takie, jakich będzie używał LEGO Luigi? Dowiemy się tego, ale na razie musimy tylko poczekać.

Tak jak wspomniałem powyżej, Pink Yoshi w zestawie z Luigim, ma inne funkcje niż normalny Yoshi. Pupil Mario, w zestawie Mario’s House & Yoshi Expansion Set 71367, po zeskanowaniu kodu Yoshiego Mariem, pokazywał on serce. Za to w zwiastunie w którym widzieliśmy funkcję nowego koloru Yoshiego, Luigi tak jakby „wsiadał” na Pink Yoshiego, i pokonując przeciwników, Yoshi zjadał ich. Czy funkcja zielonego zwierzaka Mario zostanie zmieniona? Żeby odpowiedzieć na to pytanie także musimy być cierpliwi i poczekać.

(Taka ciekawostka, Bone Goomba z LEGO Mario Adventures With Luigi 71387, ma inny element nóg niż normalny Bone Goomba, a LEGO Luigi ma wyższe nogi niż LEGO Mario)

Podsumowując, dużo rzeczy o LEGO Luigim jeszcze nie wiemy. Premierę ten zestaw będzie miał 1 Sierpnia, a w przedsprzedaży można już go zamawiać na stronie www.lego.com.

(A dokładnie z tego linku, prowadzącego prosto do oferty: https://www.lego.com/pl-pl/product/adventures-with-luigi-starter-course-71387?icmp=LP-SHH-Tall-Mario_Hero_Tall_Luigi_course-TH-NO-E97AY1X85T)

Dziękuje za przeczytanie mojego artykułu 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s